NAA-programmet på gymnasiet

Kontakt


Postadress till Barn och utbildning:

Arvidsjaurs kommun
Barn och utbildning
933 81 Arvidsjaur


Besöksadress till Barn och utbildning:

Storgatan 13, Kommunhuset  

E-post till Barn- och utbildningsnämnden skickas till: BUN@arvidsjaur.se  

E-post till personal skickas till adress:  fornamn.efternamn@arvidsjaur.se

 


Skolchef - Barn- och utbildningsförvaltningen (BOU)
Lena Ruth lena.ruth@arvidsjaur.se, 0960-155 04

Gymnasiechef - Kommunstyrelsen (KS)
Lars Håkan Andersson, lars-hakan.andersson@arvidsjaur.se, 0960-156 01, 072-530 29 48


 

Rektorer och skolassistenter vid förskolor/grundskolor/gymnasiet:

  • Stina Larsson, stina.larsson@arvidsjaur.se
    Skolassistent Tallbackaskolan, 070-301 44 85
  • Ida Edin, ida.edin@arvidsjaur.se
    Rektor Ringelskolan, 073-049 91 64
  • Ann-Catrin Lidgren, ann-catrin.lidgren@arvidsjaur.se
    Skolassistent Ringelskolan och Parskolan, 0960-158 02
  • Stina Larsson, stina.larsson@arvidsjaur.se
    Skolassistent Ringelskolan och Parkskolan, 070-301 44 85
  • Ann Lidgren, ann.lidgren@arvidsjaur.se
    Biträdande rektor Fridhemsskolan, 073-024 55 02, 
  • Amanda Granberg Högdahl, amanda-granberghogdahl@arvidsjaur.se
    Rektor Sandbackaskolan, 070-251 35 39

  • Nils-Åke Asplund, nils.asplund@arvidsjaur.se
    Biträdande rektor Sandbackaskolan 0960-156 74 eller 072-562 10 82
  • Ann-Christine Lenman, ann-christine.lenman@arvidsjaur.se
    Skolassistent Sandbackaskolan-antagning, 0960 – 156 71
  • Malin Nilsson, malin.nilsson@arvidsjaur.se
    Skolassistent Sandbackaskolan-resor, 0960 – 156 76
  • Nilsson, Fredrik fredrik.nilsson@arvidsjaur.se 
    Studievägledare, gymnasiet, 0960 – 156 94
  • Kristina Johansson, kristina.johansson@arvidsjaur.se
    Rektor Förskola - Nyborg, Skogsbacken och Ängen, 070-224 48 32

  • Helen Danielsson, helen.danielsson@arvidsjaur.se
    Rektor Förskola - Haren och Stortorget, 070-286 39 97
  • Erica Forsén, erica.forsen@arvidsjaur.se
    Skolassistent Förskola, 070-349 55 09
Skriv ut: